Pojezierze Wałeckie zaprasza

Muzeo

Muzeo  to komputerowy  system wspomagający  pracę  muzeów i  innych  instytucji  kultury

Muzeo jest uniwersalne: Przeznaczone dla muzeum, niezależnie od wielkości i specyfiki, doskonale nadaje się też dla  ośrodków kultury, galerii, biblioteki instytucji zajmujących się ochroną zabytków. 

Funkcjonalności Muzeo obejmują nie tylko zarządzanie muzealiami,  ale również zarządzanie i administrowanie całą instytucją.

Muzeo to system stworzony w Polsce, prosty  i wygodny w obsłudze, gwarantuje bezpieczeństwo danych, współpracuje z wieloma programami, systemami i standardami, możliwe jest używanie wielu alfabetów z ich znakami specjalnymi (np. cyrylica, hebrajski),

System dostosowuje się elastycznie do potrzeb każdej instytucji a nawet każdego użytkownika, wspomaga  pracę  na  każdym  stanowisku ułatwiając  planowanie  działań, gromadzenie  i  sprawne  wykorzystanie zebranych  danych  i  informacji

System Muzeo jest szczególnie przyjazny ekonomicznie dla dużych instytucji muzealnych – ze względu na zasady sprzedaży: na cenę nie wpływa ilość ewidencjonowanych obiektów, ani ilość komputerów, na których jest zainstalowany. 

Cenę określa ilość jednocześnie wykorzystywanych dostępów.

Nie ma również ograniczenia co do ilości ksiąg, rejestrów, ani objętości opisów tekstowych ani ilości dokumentów czy plików multimedialnych powiązanych z obiektami, wydarzeniami, zbiorami bibliotecznymi.

Istnieje także możliwość pełnego wykorzystania funkcjonalności systemu w zdalnym systemie teleinformatycznym, na zasadzie abonamentu miesięcznego, co jest korzystnym rozwiązaniem dla małych muzeów, polecamy wówczas dzierżawę serwera. W każdym przypadku gwarantujemy bezpieczeństwo danych.

System funkcjonuje w  technologii thin client, co jest rozwiązaniem cenionym ze względu na  oszczędność  kosztów i znaczne zwiększenie bezpieczeństwo.

Kontrola zarządcza w muzeum